
Be kell vallanom, hogy eme ízes csemege nem a saját találmányom, talán a fűszerezésben alkottam újat, de a többit mások találták ki. Már rég próbálkozom normális fotókat készíteni róla, hogy ebben az előkelő környezetben is napvilágot lásson, ugyanis ez a kedvenc ételem, több okból kifolyólag. Először is azért, mert a paszuly sok foszfort tartalmaz, ami jót tesz az agynak, és én még a mai napig reménykedem, hogy ezt a mérhetetlen nagy eszet, amit cipelnem kell nagyobbra lehet hizlalni. Persze csak azért, hogy a köz javára fordíthass

A paszulymaraton az olyan háziasszonyoknak való, mint én, akik a többfunkciós svájci bicska életmód ketrecbe zárt rabjai, vagyis délelőtt dolgozó polgárok, délután háziasszonyok és családanyák, estére meg átmennek mormotába.
Először is szükségünk van egy kiló fehér paszulyra, amit megmosunk és beáztatunk pár órára. Ez nagyon fontos, meg az is, hogy ezt az áztatólevet elöntsük, ettől a paszuly kevésbé okoz majd szélproblémát. A paszulyt egy jó nagy füstölt csülök társaságában kuktába helyezzük, feltöltjük vízzel és ételízesítőt adunk hozzá, majd kb. egy óra alatt puhára főzzük. Ezután a húst kivesszük, félretesszük, a paszulyt meg három részre osztjuk.
1 részből törtpaszuly l

1 részből meg a léből paszulyleves lesz, amit úgy készítünk el, hogy a fazékba áthelyezett paszulyt és levet még egy kis vízzel pótoljuk, kb. annyit adhatunk hozzá, hogy ne legyen túl híg a leves, felfőzzük. 1 evőkanál olajat felmelegítünk, ebbe 2 evőkanál lisztet teszünk és egy kicsit megpirítjuk, épp annyira, hogy aranybarna legyen. Lehúzzuk a tűzről, belekeverünk egy kávéskanálnyi őrölt paprikát, ah

1 részből lesz a paszulyfőzelék. Ehhez a levesben főtt húst feldaraboljuk és egy kis forró olajon megdinsztelt hagymán megpirítjuk. Hozzáadjuk a paszulyt, feltöltjük paradicsomlével és jól összerotyogtatjuk. Közben sóval, borssal és bazsalikommal ízesítjük. Ez az étel azután finom igazán, miután állt legalább egy napot.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése